The Breakfast Club (1985)


80'lerin en önemli gençlik drama/komedilerinden biri olan The Breakfast Club, karakter, geçmiş ve yaşam tarzı olarak birbirinden tamamen farklı 5 öğrencinin (Allison, Brian, John, Claire, Andy) cumartesi gününü ceza olarak kütüphanede geçirmek zorunda kalmalarından yola çıkar. Farklılıkları ve hayat görüşleri nedeniyle, birbirlerini hiç tanımayan bu beşli de kısa zamanda gergin bir atmosferin içinde kalır.

Ofisinde oturmuş, cezalı öğrencilerin yazmak zorunda olduğu kompozisyonları bekleyen müdür Richard, içerde olup bitenlerden habersizdir. Kompozisyon, öğrencilerin kim olduklarını anlatmalıdır. Ama "ben kimim" sorusunun cevabını vermek, beş gencin hüzünlü ve birbirlirini çözümlemek üzere yaptıkları konuşmalar/yargılamalar yüzünden gitgide zorlaşmaktadır. Herkes olduğu kişiden memnun mudur? İtip kakanlar bir pislik, itilip kakılanlar ise birer sünepe olmaktan bıkmış mıdır?

John Hudges'un yönettiği, şiir gibi yazılmış hüzünlü ve zeka eseri diyaloglarla dolu, tek karesi bile kaçırılmaması gereken bu 80'ler klasiğini mutlaka izleyin...

saku

1 Response to "The Breakfast Club (1985)"

jay paul said :
9 Eylül 2014 14:53
Found very cool and unique info here in this blog. This is a great addition in my favorite blog list.

Fujitsu - 14" LIFEBOOK Ultrabook - 4 GB Memory - 320 GB Hard Drive (U772)

Fujitsu - LIFEBOOK E752 15.6" Laptop - 4GB Memory - 500GB Hard Drive

Yorum Gönder